Nákup a financování auta

 

Jak nejvýhodněji nakoupit a financovat koupi auta?

Automobil dnes patří k základním potřebám mnoha lidí. Někteří si bez něj už neumějí představit svůj život. Dopravovat se do práce městskou hromadnou dopravou, autobusem, či vlakem, je pro mnohé doslova noční můrou. Ti z vás, co využíváte automobil téměř denně, si určitě uvědomujete nutnost jeho bezproblémového chodu. Jenže co když vám vaše staré auto dosluhuje? Budete si nejspíše muset zakoupit vůz nový či přejít na onu hromadnou dopravu.

 

Jak vybrat nový vůz?

Koupě nového vozu sebou přináší vynaložení určitých nákladů. Kolik to bude, záleží na tom, jaký automobil byste si rádi pořídili. Cena hraje bezpochyby důležitou roli, avšak podstatný by měl být především stav daného automobilu. Nejlépe uděláte, když zakoupíte raději dražší vůz, který se vyznačuje velmi dobrým stavem. U takového automobilu máte mnohem větší jistotu, že vám bude sloužit dalších, min. 10 let. Levný vůz, který má mnoho najeto a už na první pohled lze pozorovat korozi na kapotě, jistě není ideální volbou, jen proto, že na lepší vůz nemáte finance. Dívejte se na sebemenší detaily, nejen na exteriér, ale také exteriér. Žádejte zkušební jízdu a při ní buďte ostražití.

 

Jak financovat nový vůz?

I když nemáte na kvalitnější vůz dostatek finančních prostředků, není řečeno, že si jej nemůžete dovolit. Dnes máte přeci i jiné možnosti. Jednoduše si vypůjčete či využijte leasing. Tak je možné si zakoupit takový automobil, který splní vaše očekávání. Autoleasing představuje v podstatě pronájem vozidla, kdy se po splacení dané částky stáváte majitelem automobilu vy. Není problém dnes sehnat velmi výhodnou autopůjčku s nulovou akontací, s rychlým schválením a takovou, která bude odpovídat vaší finanční situaci.

 

Kde vůz zakoupit?

Při pořizování nového automobilu přichází na řadu i rozhodování, kde nové auto zakoupit. Zpravidla máte několik možností. První je koupě zcela nového automobilu. Dále je možné odkoupit vůz od soukromé osoby, shlédnout inzerce na internetu nebo se poohlédnout po společnostech, které se soustředí na výkup vozů, tedy zajít do autobazarů. Každá varianta má své pro i proti. Záleží na tom, jaký vůz si představujete. Každopádně vždy je možné sehnat takový automobil, který bude odpovídat vašim představám a jeho financování pak můžete řešit výhodným leasingem.